Відповідний наказ про надання грантів ухвалило Міністерство економіки 2 грудня 2024 року. 

«Ще 8 українських підприємств скористалися можливостями, які надає грантова програма для переробників в межах політики «Зроблено в Україні». Завдяки грантовим коштам виробники модернізують обладнання, збільшать обсяги виробництва чи асортимент продукції, створять нові робочі місця. Всього з початку роботи програми схвалено вже понад 1000 заявок про надання грантів на суму понад 5 млрд грн», – зазначив заступник Міністра економіки Андрій Телюпа.

Серед виробників, які отр имають гранти за наказом Мінекономіки – підприємства, що працюють у сфері металообробки, виробництва будівельних матеріалів з дерева, харчових продуктів, виробляють дрони тощо. Компанії подавали заявки на отримання грантів від 1,5 млн грн до 8 млн грн, тобто максимальної передбаченої програмою суми гранту.

Рішення щодо надання грантів на суму понад 59,8 млн грн ще 11 виробникам, які також стали переможцями хвилі ухвалюватиме Державний центр зайнятості. 

Як отримати грант?

Отримати грант можна на умовах співфінансування: до 50 % вартості покриває грант, решту – сплачує переробник. Якщо підприємство розташоване на деокупованих територіях або територіях де були, або можливі бойові дії, виробляє БПЛА чи належить до поліграфічного сектору, держава компенсує до 80 % вартості проєкту, а грантоотримувач покриває 20 %. 

Програма фінансується з двох джерел: 

• бюджетних коштів (включаючи донорські внески до «Фонду відновлення та трансформації економіки»). Накази про надання грантів з бюджету видає Мінекономіки в межах плану щомісячних бюджетних асигнувань. 

• з Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття. Накази про надання грантів видає Державний центр зайнятості на основі інформації  від Мінекономіки.

За матеріалами Міністерства економіки України.