Впровадження цифрових проєктів на місцях неможливе без лідерства та зацікавленості самих громад, наголосив Віцепрем’єр–міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба під час форуму «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення».
У відкритті заходу також взяли участь Віцепрем'єр–міністр з інновацій, розвитку освіти, науки та технологій – Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров, директорка місії USAID в Україні Джулі А. Конен та директор з програм розвитку посольства Великої Британії в Україні Стефан Коссофф.
«На сьогодні в Україні понад 330 тисяч зруйнованих об’єктів. Це дуже багато, адже за цими цифрами = зруйновані життя людей, які втратили свої домівки, місця роботи, школи, лікарні. Тому наше завдання – не просто відновити те, що було зруйновано, а зробити це так, щоб у кожному рішенні, кожному проєкті відбудови був закладений сенс, логіка та турбота про людей. Саме цифровізація є тим інструментом, який дає змогу зробити це максимально зрозумілим для людей, ефективним, і прозорим та підзвітним на усіх етапах», – сказав Олексій Кулеба.
Віцепрем’єр–міністр наголосив, що у процесі цифровізації роль громад та регіонів – ключова.
Представники Міністерства розвитку громад та територій України презентували запуск Містобудівного кадастру на державному рівні, ознайомили з прогресом у наповненні Єдиного державного реєстру адрес та концепцією Електронної системи ціноутворення.
Заступниця Міністра розвитку громад і територій України Наталія Козловська зазначила, що впровадження Містобудівного кадастру на державному рівні сприятиме економії бюджетних коштів завдяки централізації витрат на збереження даних та кібербезпеку, зменшенню корупційних ризиків та махінацій, а також конфліктів з будівництвом, прискоренню процедур будівництва та розбудови інфраструктури.
Заступник Міністра розвитку громад та територій Анатолій Комірний представив статус роботи та наповнення Єдиного державного реєстру адрес. За його словами, верифікація вулиць – це перший етап наповнення реєстру і його мають здійснити всі громади, крім тих, які знаходяться у зоні бойових дій чи на тимчасово окупованих територіях.
12 великих міст (з населенням 100+ тис.) та 112 громад вже повністю завершили верифікацію вулиць населених пунктів і перейшли до наступного етапу – верифікації номерів адрес.
Також на заході було нагороджено представників громад, які найактивніше впроваджують на місцях електронні сервіси.
Варто зазначити: форум «Цифровізація містобудівної діяльності в Україні. Поточний стан і наступні кроки для прозорого відновлення» вдалося провести за ініціативи Міністерства розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації за сприяння проєкту «Підтримка цифрової трансформації», що фінансується USAID та UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.