Ключовою темою зустрічі стала подальша підтримка вугільних регіонів у переході до більш стійких енергетичних рішень для підвищення енергетичної безпеки.

Обговорювалися підсумки співпраці у межах проєкту «Справедлива трансформація та зелене відновлення України», який реалізується GIZ за дорученням Федерального міністерства економіки та захисту клімату з 2021 року.

Міріам Фаульветтер зазначила, що німецька сторона планує зосередитися у майбутній співпраці на питаннях енергетичної безпеки та економічного розвитку регіонів, що трансформуються, а також продовжити співпрацю на національному рівні у контексті приведення української нормативно–правової бази у відповідність до стандартів ЄС.

«Ми сподіваємося на продовження тісної співпраці з GIZ і розширення існуючих проєктів на інші громади вугільних регіонів. Міненерго також підтримує необхідність приведення українського законодавства з питань трансформації вугільних регіонів, зокрема закриття шахт, у відповідність до європейських норм. Ми вітаємо відповідні ініціативи GIZ і готові надавати необхідну підтримку для їх реалізації», – зазначив заступник міністра Анатолій Корзун.

Сторони обговорили технічні, організаційні та юридичні аспекти закриття шахт, можливість залучення приватного сектору для виконання завдань зі справедливої трансформації вугільних регіонів.

За матеріалами Міністерства енергетики України.