У зустрічі також взяв участь перший заступник Міністра Тарас Висоцький.

Сторони обговорили можливі напрямки співробітництва між Україною та Бельгією. Віталій Коваль наголосив, що одними з найголовніших пріоритетів співпраці можуть бути технології з переробки аграрної продукції, технології з її зберігання, логістичні рішення та питання зрошення.

«Перед нами стоїть завдання перейти від сировинної моделі економіки до моделі з доданою вартістю. Сьогодні українськаий агроекспорт – це 22 млрд доларів в рік. А агроекспорт Італії, наприклад, це 69 млрд доларів, Польщі – 56 млрд доларів. Чому? Тому що середня ціна тонни, яку ми експортуємо – 309 доларів. А в Італії – 2 670 доларів за тонну, в Польщі – 1 560. Тому що вони переробляють продукцію і експортують її з доданою вартістю, а ми експортуємо зерно, майже не переробляючи його», – зазначив Віталій Коваль.

Міністр зазначив, що для українського агросектору сьогодні важлива співпраця з міжнародними партнерами для побудови підприємств з глибинної переробки.

«Щоб ми могли виробляти продукцію з доданою вартістю в Україні. Щоб бельгійські технології з виробництва харчових продуктів були застосовані в Україні. Сфери, в яких нам необхідно зробити прорив, – це молочне виробництво та переробка молока», – зауважив Віталій Коваль.

Також йшла мова про відкриття нових ринків для української продукції в країнах Африки та Південно–Східної Азії.

Представники Королівства Бельгія висловили готовність підтримувати Україну та розширювати співпрацю в сільськогосподарському секторі.

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.