Участь у заході взяли представники органів держвлади, органів місцевого самоврядування та їхніх асоціацій, народні депутати України, представники міжнародних організацій та експерти. Під час форуму презентували звіт Ради Європи щодо стану реалізації Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.

«Спроможні та згуртовані громади – запорука стійкості України. Мінрозвитку зараз зосереджує чималі зусилля задля підвищення спроможності громад та впровадження євроінтеграційних процесів на місцях. Приклад відновлення Бучі – це приклад успішності реформи децентралізації. Цей факт підтверджує і звіт Ради Європи», – сказав Олексій Кулеба. 

Окремо Мінрозвитку звернулося до представників чотирьох всеукраїнських асоціацій органів місцевого самоврядування з проханням надати пропозиції до нової редакції Концепції реформування місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні, яку планують презентувати навесні 2025 року.

Заступник Міністра розвитку громад та територій України Олексій Рябикін зазначив, що Концепція буде розроблена разом з профільним парламентським Комітетом, асоціаціями органів місцевого самоврядування, громадськістю і вже у березні винесена на розгляд Кабінету Міністрів України.

«Ми високо оцінюємо зобов’язання української влади оновити довгострокове бачення системи багаторівневого врядування в Україні після війни. Однією з ключових наших рекомендацій є те, що оновлена концепція має бути результатом процесу широких консультацій. До цього процесу мають бути залучені державна влада та місцеве самоврядування, незалежні експерти та громадянське суспільство. Рада Європи готова підтримати цю важливу роботу. Оновлена концепція повинна ґрунтуватися на фундаменті, закладеному в документі 2014 року, одночасно враховуючи нові та поточні виклики», – сказав Марк Коолс.

Присутні на форумі міжнародні партнери зазначили, що за 10 років реформи місцеве врядування в Україні значно зміцніло і вже не раз доводило свою спроможність долати величезні виклики. Партнери також запевнили, що і надалі підтримуватимуть Україну на шляху розвитку місцевого самоврядування. Про це зокрема сказали Посол Європейського Союзу в Україні Катаріна Матернова, Посол Швейцарії в Україні та Республіці Молдова Фелікс Бауманн, а також директорка Місії USAID в Україні Джулі А. Конен.
 

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.