Проведений форум покликаний сприяти регіональній конкурентоспроможності, а також забезпечувати територіальну єдність. Олексій Рябикін сказав, що Україна докладає багато зусиль на шляху до членства в ОЕСР, в тому числі співпрацює з Організацією на рівні робочих груп та інших спільних органів.
Український Уряд вже затвердив нову редакцію Державної стратегії регіонального розвитку, яка розроблена з метою сприяти вступу до Європейського Союзу. Державна стратегія передбачає багаторівневе врядування та узгоджена з Дорожньою картою євроінтеграції України, враховує структурні реформи, які наша держава планує реалізувати протягом наступних років, зокрема реформу сфери публічних інвестиційних проєктів.
За словами заступника Міністра, пріоритетом Уряду та Мінрозвитку є відбудова та розвиток громад, наскільки це можливо у стані війни.
«Наразі близько 330 тисяч об’єктів пошкоджено чи зруйновано. За результатами оцінки збитків RDNA 3, загальні витрати на оновлення України протягом наступного десятиліття сягнуть 486 мільярдів доларів», – додав Олексій Рябикін.
Він зазначив, що через безпрецедентні витрати на відновлення та відбудову, Україна залучає кошти з державного бюджету та гроші держав–союзників. Саме тому велику увагу Міністерство приділяє прозорості і підзвітності. Продовжується розбудова екосистеми DREAM, яка є ефективним інструментом управління проєктами відновлення та взаємодії на рівні держави, громад і міжнародних партнерів.
Водночас заступник Міністра наголосив, що бойові дії вплинули на розвиток регіонів і громад по всій країні. Прифронтові територіальні громади зазнали величезних руйнувань. Тому, важливим інструментом відновлення України тепер є зміна підходів до формування регіональної політики.
Нагадаємо: Організація економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) об’єднує 38 країн, на них припадає 62 % світового ВВП. Європейська комісія бере участь в роботі організації. ОЕСР має унікальний досвід підтримки процесу повоєнної реконструкції та може виступати одним із ключових міжнародних гравців у процесі відновлення України. Для набуття членства в ОЕСР країна має відповідати економіко–правовим критеріям та стандартам, зокрема, пройти оцінку на придатність для комфортного і безпечного проживання та інвестування.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.