Під час зустрічі учасники обговорили як пришвидшити процес, аби реабілітаційні відділення запрацювали у всіх кластерних та багатопрофільних надкластерних лікарень спроможної мережі, тим більше, що на рахунках медзакладів є достатньо коштів, які можуть бути спрямовані на розв'язання цих питань.
Міністр також відвідав Харківську обласну клінічну лікарню, де вже працює відділення фізичної та реабілітаційної медицини. Заклад законтрактований з НСЗУ і надає безоплатну реабілітаційну допомогу в стаціонарі. Наразі тут тривають ремонтні роботи, аби наростити реабілітаційні потужності та зробити умови перебування пацієнтів зручними та комфортними.
«На жаль, наша країна межує з божевільною країною–агресоркою, тому окрім модернізації лікарень ми думаємо і про їхній захист. З 2025 року в обласній лікарні розпочинаємо реалізацію інноваційного для нашої країни проєкту – будівництво потужного підземного лікувального корпусу. Наразі проєкт розробляється за підтримки обласної військової адміністрації, а в державному бюджеті 2025 року передбачено перші 89 млн грн для його реалізації», – анонсував міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко, спілкуючись з адміністрацією лікарні.
Крім цього, міністр разом з очільником Харківщини провели нараду щодо стану використання коштів субвенції на облаштування укриттів в закладах охорони здоров’я області.
«Створити безпечні умови у лікарнях для медиків та пацієнтів – пріоритетне питання під час війни. Особливо потерпають прикордонні лікарні, а також ті, які наближені до зон ведення активних бойових дій, зокрема й Харківщина. Саме тому цьогоріч у рамках субвенції для Харківщини на облаштування укриттів та безпечних умов роботи у лікарнях уряд виділив понад 218 млн грн. Ці кошти мають бути освоєні вчасно та повністю реалізовані», – зазначив Віктор Ляшко.
Загалом у Харківській області у медзакладах, які входять до спроможної мережі, облаштовано 59 сховищ.
Також Віктор Ляшко відвідав підстанцію обласного Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. В умовах безпосередньої близькості до зони активних бойових дій особливо важливо забезпечити безперебійну роботу служб та можливість здійснення екстрених викликів навіть у випадку відсутності електроенергії.
Наразі всі центральні станції та підстанції системи екстреної медичної допомоги наразі оснащенні генераторами, паливом, а частини з них ще й системами супутникового зв’язку Starlink.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.