До складу переговорної групи увійшли представники Урядового офісу координації європейської та євроатлантичної інтеграції Секретаріату Кабінету Міністрів України, Директорату з питань економічної політики Офісу Президента України, Міністерства енергетики України, Міністерства економіки України, Міністерства юстиції України, Міністерства аграрної політики та продовольства України, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства розвитку громад та територій, МЗС, МВС, інших центральних органів виконавчої влади, народні депутати України, представники наукових установ, громадськості та бізнесу.

Як відзначила Ольга Юхимчук, метою робочої групи є експертна підтримка та фаховий супровід переговорного процесу про вступ України до Європейського Союзу. Тож робоча група має напрацювати відповідні документи і рішення для презентації на двосторонній скринінговій зустрічі між Україною та ЄС, а також фахові рішення для успішного ведення переговорного процесу. Вже у березні 2025 року маємо сформувати комплексне бачення та фінальну позицію щодо стану імплементації актів права ЄС  по переговорному розділу 27  «Довкілля та зміна клімату». 

За словами заступниці Міністра, розділ 27 «Довкілля та зміна клімату» є одним з найбільш складних не лише за кількістю актів права ЄС, але із за кроссекторальним характером цього напрямку. У рамках офіційного скринінгу вже у червні 2025 року відбудеться двостороння зустріч з Єврокомісією за цим розділом, під час якої Україна презентує поточний стан відповідності законодавства праву ЄС та майбутні плани щодо досягнення відповідності. За результатами цієї зустрічі Європейська Комісія надасть свої висновки та прийматиме рішення щодо відкриття переговорного процесу за розділом 27.

Також актуальним залишається робота над реалізацією рекомендацій Європейської Комісії, викладених у цьогорічному Звіті щодо прогресу України в межах Пакету розширення 2024.

«У цьогорічному звіті Європейська Комісія оцінила наш прогрес щодо імплементації актів права ЄС у сфері довкілля та зміни клімату на 3 бали з 5 можливих, а ступінь наближення нашого законодавства до права ЄС на 2 з 5-ти. Це досить хороший результат. Ми аналізували шлях інших країн до ЄС – тож можемо стверджувати, що рухаємося не гірше, а навпаки краще та швидше, і це враховуючи ті умови, в яких сьогодні знаходиться Україна через повномасштабну російську агресію. Тож робоча група також враховуватиме рекомендації Європейської Комісії під час підготовки переговорної позиції. Адже це наш дороговказ та основний вектор руху», – наголосила Ольга Юхимчук. 

Під час установчого засідання робоча група обговорила основні завдання та план роботи на 2025 рік. Засідання проводитимуться не рідше одного разу на три місяці, однак робота у межах секторальних підгруп здійснюватиметься постійно. 

За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.