Успішно реалізовано перший міжнародний автоматичний обмін інформацією відповідно до стандарту Common Reporting Standard (CRS).
У рамках цього обміну Державна податкова служба України передала інформацію про фінансові рахунки нерезидентів до податкових органів країн-партнерів, а також отримала дані про рахунки податкових резидентів України від іноземних компетентних органів. Основною інформацією для обміну стали дані про фінансові рахунки, які ведуть фінансові установи, такі як банки, страхові та інвестиційні компанії. Це включає ім’я власника, адресу, податкове резидентство, податковий номер, дату та місце народження, а також інформацію про фінансову установу, а також дані про рахунок, зокрема, залишок на кінець звітного періоду, загальну суму дивідендів, процентів та інших доходів.
Національна стратегія доходів підкреслює, що участь у міжнародній системі автоматичного обміну інформацією сприяє створенню прозорого податкового середовища та покращенню іміджу України як надійного партнера в міжнародних податкових відносинах. Доступ до інформації про іноземні фінансові активи резидентів України за стандартом CRS надасть можливості:
• Посилити контроль за своєчасністю та повнотою декларування оподатковуваних доходів.
• Виявити незадекларовані доходи для ефективної боротьби з ухиленням від сплати податків.
• Підвищити ефективність застосування правил оподаткування контрольованих іноземних компаній.
• Отримати додаткове джерело податкової інформації для використання непрямих методів контролю за оподаткуванням.
Цей крок є частиною зобов’язань України в рамках інтеграції до ЄС та спрямований на підвищення прозорості податкової системи. Завдяки автоматичному обміну інформацією Україна зможе більш ефективно протидіяти ухиленню від сплати податків, що в свою чергу забезпечить додаткові податкові надходження, сприяючи економічній стабільності та розвитку країни.
За матеріалами Міністерства фінансів України.
Фото з відкритих джерел.