Тиждень її роботи вже позаду, і цей період засвідчив, наскільки важливим є міжнародний діалог для вироблення конкретних рішень у сфері відновлення деградованих земель, протидії опустелюванню, підвищенню стійкості до посух і зміцнення глобальної екологічної безпеки.
Тема цьогорічної COP16 – «Наша земля. Наше майбутнє», а проведення конференції саме у 2024 році співпало з 30–ю річницею заснування UNCCD.
Україна бере активну участь у роботі COP16 і використовує цей майданчик для привернення уваги до надзвичайних збитків, завданих довкіллю внаслідок збройної агресії рф. Українська делегація докладає зусиль, щоб донести правдиву інформацію про стан довкілля у нашій державі та наслідки руйнівних дій агресора.
Україна наголошує на прямих протиріччях між завданнями та принципами Конвенції ООН по боротьбі з опустелюванням і діями росії. В той час, коли міжнародна спільнота прагне стабілізувати стан ґрунтів, ефективно управляти водними ресурсами та відновлювати екосистеми, російська сторона цілеспрямовано руйнує екологічно чутливі регіони, знищує гідротехнічні споруди, забруднює землі та воду, сприяючи деградації ґрунтів. Кричущим прикладом став цілеспрямований підрив греблі Каховської ГЕС. Через це південні території України залишилися без гарантій водної безпеки.
На пленарному засіданні COP16 виступив Надзвичайний і Повноважний Посол України в Королівстві Саудівська Аравія Анатолій Петренко, який висловив повну підтримку глобальним зусиллям з підвищення продуктивності земель, відновлення екосистем та сталого управління водними ресурсами. Посол закликав підтримати «Формулу миру» Президента Володимира Зеленського, яка надає пріоритетну увагу екологічній складовій, а також вживати конкретних дій для припинення екодеструктивної поведінки росії та відображення цієї позиції у фінальних документах конференції.
Перший тиждень COP16 показав, що сторони Конвенції готові діяти більш злагоджено та відповідально. Україна донесла своє чітке бачення того, що наростання деградації земель та ймовірне опустелювання на раніше родючих землях є прямим наслідком воєнних злочинів, спрямованих проти довкілля та людей.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.