Управління ООН з координації гуманітарних справ (OCHA) підбило підсумки діяльності цього року та планує свою діяльність на наступний. Тематична зустріч з партнерськими організаціями ООН, які надають гуманітарну допомогу нашому регіону з початку повномасштабної війни, відбулася у змішаному форматі на базі Регіонального офісу міжнародного співробітництва.
За інформацією Київського підрозділу OCHA, цього року понад 320 тисяч жителів області отримали допомогу різного спрямування. Охоплення на 2025 рік – 226 тисяч – дещо відрізняється через зменшення фінансування.
Стратегічні цілі – надання життєво необхідної допомоги та доступ до першочергових основних послуг. Уся допомога надаватиметься через кластери (з питань житла та непродовольчої допомоги, захисту, гендерно зумовленого насильства, продовольчої безпеки і засобів до існування, охорони здоров’я та інші), створені для координації діяльності організацій.
Підтримка населення засобами для існування, забезпечення тепла в домівках, допомога з генераторами, безперебійним живленням – ці напрями потребують підсилення. В зоні особливої уваги – прикордоння, яке постійно під ворожими обстрілами. Тож актуальними залишається відселення людей на відносно безпечні території та підтримка ВПО.
Представники фондів та організацій наголосили, що розпочнеться реалізація нових проєктів, в тому числі від організацій, які до цього були менш активні на території області.
Приміром, діяльність планує розширити Продовольча та сільськогосподарська організація ООН.
Діти – основний напрям міжнародної гуманітарної організації Save the Children. Передбачається продовження реалізації низки навчальних програм для соціальних інституцій та освітян.
З оновлень – Норвезька рада у справах біженців планує перейти на покращення і ремонт інфраструктурних об’єктів, які спростять доступ людей до базових послуг.
Данська рада у справах біженців (DRC) планує допомагати жителям модульного містечка у Новоселівці: спершу пройти всі процедури для отримання коштів на відбудову житла від держави; у разі їх нестачі – розглядається можливість допомоги у співфінансуванні. Також DRC профінансує будівництво двох будинків «під ключ» на місці зруйнованих. Другий напрям – гуманітарне розмінування. Зараз команди DRC працюють в Ічні. Наступного року планують розпочати роботу у громадах навколо Чернігова.
За матеріалами Чернігівської ОВА.