У зустрічі взяли участь перша заступниця Міністра розвитку громад та територій України Альона Шкрум, заступниця Міністра Марина Денисюк, а також голова Офісу ЄІБ в Україні Крістіна Мікулова, керівник дивізіону ЄІБ/JASPERS Луїс Хебреро Родрігес та старший економіст JASPERS Мартін Поспішил.

Учасники обговорили план спільної роботи з урахуванням Єдиного портфелю проєктів (SPP), яким надаватиметься пріоритет у провадженні консультативної та технічної допомоги JASPERS.

Підтримка з боку JASPERS полягатиме у наданні допомоги на національному, регіональному та місцевому рівнях щодо підготовки проєктів – від планування до реалізації, відповідно до стандартів Європейського Союзу, що підвищить їхні шанси на отримання фінансування від ЄС.

За словами першої заступниці Міністра Альони Шкрум, Міністерство розвитку має найбільше портфоліо політик і, відповідно, потребує залучення ресурсів міжнародних партнерів для того, аби надавати не лише секторальну підтримку, а й експертно допомагати тим громадам і регіонам, які найбільше цього потребують.

Як зауважила заступниця Міністра Марина Денисюк, наразі відбувається розширення співпраці Міністерства і команди JASPERS відповідно до нового дорадчого мандату для України. Зокрема, це стосується і реформи управління публічними інвестиціями.

За словами представників JASPERS, їхня діяльність зосереджується на наданні технічної підтримки Україні у підготовці інвестиційних проєктів відповідно до вимог і норм Євросоюзу. Допомога фокусується на двох ключових напрямках: стратегічному плануванні і розробці детальної методології для втілення найбільш ефективних і економічно доцільних проєктів відновлення. Наразі співпраця з Міністерством відбувається за напрямками розвитку нових логістичних маршрутів, підтримці розбудови транспортної інфраструктури, енергетичного сектору, галузі водопостачання і водовідведення, а також проєктів державно–приватного партнерства.

Щодо допомоги з боку ЄІБ у реалізації інвестиційних проєктів на місцевому рівні, керівник дивізіону ЄІБ Луїс Родрігес зазначив, що це можуть бути пілотні проєкти, на основі досвіду реалізації яких інші громади зможуть готувати і впроваджувати власні інвестиційні проєкти.

Також партнери наголосили на важливості забезпечення чітких процесів впровадження та моніторингу проєктів та застосуванні систематичних методів оцінювання результатів.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.