З того часу проєкт забезпечив мільйони перетинів кордону, тисячі тонн вчасно доставленого вантажу та десятки тисяч пасажирів автобусів, що більше не очікують годинами перед кордоном.
Система дозволила впорядкувати черги перед пунктами пропуску, попередила фізичне очікування перед кордоном та забезпечила прозорість черги з мінімізацією корупційних ризиків. Команда проєкту і надалі продовжує працювати над удосконаленням системи, зокрема її основного функціоналу.
Наразі єЧерга функціонує в 17 пунктах пропуску для вантажівок і 28 – для автобусів, забезпечуючи зручний та прозорий процес перетину кордону.
За час дії Системи відбулось більше 1,3 мільйона перетинів кордону вантажівками та понад 170 тисяч – автобусами. За останній рік найбільше вантажівки перетинали пункти пропуску «Порубне – Сірет», «Краківець – Корчова» та «Ягодин – Дорогуськ» . Серед автобусів найбільше виїздів припало на пункти пропуску «Шегині – Медика», «Краківець – Корчова» та «Ягодин – Дорогуськ».
Для вантажних перевізників у системі доступна низка інформації. Наприклад, у розділі «Завантаженість» можна знайти час реєстрації в чергу, наявність вантажу, інформацію про гуманітарні рейси, пошту та інші параметри. У розділі «Статистика» доступні графіки, що допомагають аналізувати роботу системи.
Для пасажирських перевізників є можливість заздалегідь забронювати час перетину кордону (слот). Сьогодні така опція доступна на 23 пунктах пропуску з 28. Результати слотування – понад 70 % автобусів перетинають кордон вчасно, без зайвого очікування на кордоні.
Загалом понад 120 тисяч користувачів оцінили зручність та доступність цієї системи, а сам застосунок було завантажено понад 90 тисяч разів. Для зручності перевізників щодня працює лінія інформаційної підтримки, а сама система доступна сімома мовами.
Нагадаємо: 5 грудня було схвалено новий експериментальний проєкт, що дозволить масштабувати єЧергу на всі транспортні засоби та модернізувати функціонал системи.
Проєкт «Електронна черга перетину кордону» реалізує Міністерство розвитку громад та територій у співпраці з Міністерством цифрової трансформації, Укртрансбезпекою, Державним агентством відновлення та розвитку інфраструктури, Державною митною службою та Державною прикордонною службою завдяки проєкту «Підтримка цифрової трансформації» за підтримки USAID і UK Dev. Партнер проєкту – Фонд Східна Європа.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.