Про це йшлося під час зустрічі Першої віцепрем’єр–міністерки України – Міністерки економіки України Юлії Свириденко із міністеркою економічного співробітництва та розвитку Німеччини Свенією Шульце.
Під час зустрічі вони відмітили важливість мобілізації зусиль приватного сектору для відновлення економіки України. Також йшлося про практичну реалізацію спільних ініціатив України, Німеччини та міжнародних партнерів, які були започатковані під час Міжнародної конференції з відновлення України у Берліні (URC–2024). Зокрема, урядовці двох країн обговорили впровадження ініціативи Альянсу стійкості малого та середнього бізнесу (SME Alliance) та програми з перенавчання українців Skills Alliance.
«Підтримка зі сторони Німеччини — неоціненна. З початку повномасштабного вторгнення росії Німеччина надала Україні допомогу на загальну суму 37 мільярдів євро – найбільше серед усіх європейських держав. І продовжує підтримувати Україну, зокрема через такі ініціативи, як Skills Alliance, який допоможе впродовж 3 років перенавчити 180 тисяч українців», – наголосила Юлія Свириденко.
Задля того, щоб якомога більше українців змогли отримати нову потрібну на ринку праці кваліфікацію була запроваджена ініціатива Skills Alliance. Програма сприятиме євроінтеграційним зусиллям через спільне визнання дипломів, отриманих за таке навчання за кордоном.
«Разом із Німеччиною ми об’єднали десятки країн, інституцій із розвитку та міжнародних організацій задля реалізації проєкту з перенавчання Skills Alliance. Загальна сума програми становить 700 мільйонів євро. Учасники альянсу готові надавати доступ до свого навчання, впроваджувати навчальні програми для внутрішньо переміщених осіб та українців, які вимушено виїхали за кордон, аби мотивувати їх повернутися у рідні міста», – продовжила Юлія Свириденко.
Наступного місяця планується провести велику зустріч, де урядовці спільно з партнерами напрацюють конкретні кроки реалізації програми.
Також сторони обговорили прогрес реалізації програми SME Resilience Alliance, завдяки якій здійснюється підтримка та розвиток малого і середнього бізнесу в Україні. Наразі до альянсу входить 33 члени, розроблено 122 проєкти та програми, які фінансуються 24 донорами.
За матеріалами Міністерства економіки України.