Подія об’єднала представників влади, музейників, культурних діячів, міжнародних партнерів та дипломатів, захисників України та меценатів.
«Ювілей завжди є приводом поглянути в минуле, переосмислити сьогодення й поміркувати про майбутнє. Упродовж свого існування Музей неодноразово змінював свою назву, але завжди виконував важливу роль в житті народу і країни. Сьогодні це музей, який став символом незламності, символом боротьби, символом нашої історичної правди», - зазначив генеральний директор Музею війни Юрій Савчук, відкриваючи захід.
В урочистостях взяла участь перша заступниця Міністра культури та стратегічних комунікацій України Галина Григоренко. Вона зазначила, що музей, це перш за все, люди. Це колектив, який працює не тільки над збереженням і примноженням колекції, але й виконує просвітницьку місію, допомагаючи сучасникам та майбутнім поколінням, які приходитимуть сюди, відкривати для себе історію.
Галина Григоренко від імені Уряду вручила працівникам музею подяки Прем’єр–міністра України.
У рамках заходу відбулися тематичні презентації, виступи міністрів культури Україні різних періодів та директорів європейських музеїв, показ документальних відео, музичні виступи Культурного десанту та Оркестру Збройних Сил України, а також церемонія погашення марки, присвяченої волонтеру музею Анжею Маркевичу. Також музей підготував виставковий проєкт «Минуле – Майбутнє», що демонструє унікальні оригінальні креслення, за якими будували Меморіальний комплекс.
Нагадуємо: сьогодні Музей війни – це десятки нових виставкових проєктів, успішно реалізований проєкт «Тризуб Батьківщини», 24 експедиції на деокуповані території, міжнародні проєкти у 15 країнах на трьох континентах, щорічний фестиваль воєнної музики «Сурма». Сьогодні Музей активно документує і висвітлює нинішню російсько–українську війну, а його виставки та заходи викликають значний резонанс в Україні й на міжнародному рівні.
За матеріалами Міністерства культури та стратегічних комунікацій України.