На цьому наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час Форуму «Право та справедливість: посилення взаємодії в умовах війни», який відбувся у Києві за ініціативи Офісу Віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанішиної та Міністерства юстиції України.
Захід об’єднав представників Уряду, Верховної Ради України, міжнародних організацій, дипломатичних місій і правозахисних інституцій. Учасники обговорили виклики, які постають перед системою правосуддя в умовах війни, та шляхи покращення юридичних послуг для громадян.
Виступаючи на форумі, Наталія Калмикова акцентувала увагу на важливості координації зусиль органів державної влади та місцевого самоврядування для підтримки ветеранів та членів їхніх родин.
«29 листопада Уряд затвердив Стратегію ветеранської політики на період до 2030 року та План заходів для її реалізації до 2027 року. У цій роботі залучені всі Міністерства, а обласні військові адміністрації працюють над розробкою регіональних планів. Стратегія визначає три основні цілі: відновлення людського капіталу та забезпечення цивільного добробуту ветеранів, вшанування їхнього внеску, а також зміцнення обороноздатності держави. Ці заходи спрямовані на створення ефективної системи підтримки ветеранів», – розповіла очільниця Міністерства.
Вона також наголосила на необхідності вдосконалення законодавства, яке має відповідати сучасним викликам та потребам ветеранів.
«Вперше в українському законодавстві буде визначено засади внутрішньої політики у ветеранській сфері. Це закладає фундамент для подальшої реалізації змін: в першу чергу, у соціальній, медичній та реабілітаційній сфері для наших Захисників і Захисниць, їхніх сімей, родин полеглих воїнів», – зазначила Наталія Калмикова.
Форум «Право та справедливість: посилення взаємодії в умовах війни» організовано за ініціативи Офісу Віцепрем’єр–міністерки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції у співпраці з Міністерством юстиції України, Координаційним центром з надання правничої допомоги та за підтримки Програми розвитку ООН у межах ініціатив «Дії ООН проти сексуального насильства під час конфлікту» і партнерства ПРООН та ЄС «EU4Recovery – Розширення можливостей громад в Україні».
За матеріалами Міністерства у справавх ветеранів України.