Серед них – Центри Життєстійкості, соціальний супровід військовослужбовців та членів їхніх родин у військових частинах, соціальна адаптація ветеранів, ветеранок та членів їхніх родин, послуга муніципальної няні.
Про це розповіла заступниця міністра соцполітики Уляна Токарєва під час другого Національного форуму партнерів «(Не)Дитячі питання: відповідальна спільнота дорослих в захисті дитинства», який відбувся у Чернівцях. Протягом двох днів представники Верховної Ради України, Міністерства соціальної політики, місцевої та регіональної влад, профільних благодійних фондів та експертне середовище обговорювали сучасні виклики, з якими стикаються сім'ї в умовах повномасштабної війни, соціальні послуги для батьків та дітей в громадах, розвиток форм сімейного виховання.
Під час заходу благодійний фонд «СОС «Дитячі містечка» презентував дослідження змін сприйняття українцями системи догляду та підтримки дітей у 2022 та 2024 роках.
Проведене опитування показало, що громадяни України підтримують реформу інтернатних закладів для дітей, але дуже часто не розуміють взаємозв’язку між розвитком якісних соціальних послуг та забезпеченням права дитини на зростання в сімейному оточенні.
Уляна Токарєва наголосила, що потрібно постійно проводити зріз по громадах та регіонах, які соціальні послуги найбільш затребувані. Відповідно до потреб громад, формувати і державну політику.
«За офіційними даними, запит на соціальні послуги збільшився у три рази. Проте з місцевих бюджетів на послуги для родин в середньому виділяється 3 % коштів бюджету. Підтримка родин і дітей в громадах займає останні місця. Центральна і місцева влади мають це змінити і напрацювати алгоритм, як впроваджувати якісні послуги для родин»,– зазначила вона.
Уляна Токарєва додала, що соціальний фахівець у громаді буде ефективним тоді, коли на місці буде широке розгалуження доступних соціальних послуг.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.