«Перші передані 10 зерносушарок принесуть користь понад 100 фермерам. Це дозволить їм наростити виробництво, забезпечити правильну сушку зерна та продавати продукцію з доданою вартістю у 15 – 20 %. Наступного року Програма USAID «Врожай» планує надати додаткові мобільні зерносушарки для підтримки понад 500 фермерів у прифронтових регіонах», – зазначив Віталій Коваль.
Також в рамках програми USAID «Врожай» буде передано 7 тисяч зернових рукавів, що допоможе зберегти 1,4 млн тонн зерна.
За словами Міністра, ініціатива спрямована на подолання критичного дефіциту потужностей для зберігання зерна у Чернігівській, Дніпропетровській, Донецькій, Харківській, Херсонській, Миколаївській, Одеській, Сумській та Запорізькій областях і допоможе близько 300 фермерським господарствам площею від 1000 до 10 000 га.
Віталій Коваль наголосив, що в умовах війни, коли по всій прифронтовій території знищені зерносховища для тривалого зберігання зерна, такі рукави стали справжнім порятунком для українських фермерів. Завдяки допомозі міжнародних партнерів понад 2 500 аграріїв з прифронтових областей вже отримали можливість зберегти вирощено зерно.
«Щиро дякую нашим міжнародним партнерам: Продовольчій та сільськогосподарській організації ООН (ФАО) та Агентству США з міжнародного розвитку (USAID), які за фінансової підтримки Урядів Канади, Японії, і Сполучених Штатів Америки змогли втілити в життя цю програму», – наголосив Міністр.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.