На цьому наголосила Міністерка у справах ветеранів України Наталія Калмикова під час міжнародного Конгресу «Легка черепно-мозкова травма: автограф війни», що проходить у Києві.  

Захід присвячено проблемі легкої черепно-мозкової травми та її невидимих наслідків. На жаль, це одна з найпоширеніших бойових травм, яка вражає велику кількість учасників бойових дій, а також цивільних.

Конгрес зібрав українських урядовців, Командування медичних сил ЗСУ, військових та цивільних медиків, науковців, психологів, фахівців з реабілітації, а також представників Міністерства оборони США та американського Посольства в Україні з метою покращити міжвідомчу координацію у розвитку послуг реабілітації та супроводу для людей з легкою черепно-мозковою травмою. 

У виступі на Конгресі Наталія Калмикова зауважила, що в Україні до цивільного життя повертаються ветерани та ветеранки, які потребують відповідної допомоги у сфері охорони здоров’я. 

«Діагностувати наслідки травми – це, одне із головних завдань, яке ми маємо вирішити всі разом в інтересах громадян України, які під час повномасштабної війни стали на захист країни зі зброєю в руках. Ветерани й ветеранки – це люди, які мають інший стан здоров'я, ніж цивільна людина того самого віку. Вони потребуватимуть більшої частоти звернень до сімейного лікаря, який має володіти, розуміти і направляти далі до профільних фахівців. Дуже вдячна Міністерству охорони здоров'я за те, що цей задум підтримано», – наголосила Наталія Калмикова. 

Організатор міжнародного Конгресу «Легка черепно-мозкова травма: автограф війни» – Центр психічного здоров’я та реабілітації ветеранів «Лісова поляна» МОЗ України. Конгрес відбувається за підтримки Відділу зв’язків з громадськістю Посольства США в Україні.

За матеріалами Міністерства у справах ветеранів України.