Захід відкривав Президент Франції Еммануель Макрон разом з генеральним директором ВООЗ доктором Тедросом Аданомом Гебреєсусом.
Подія зібрала міністрів охорони здоров’я, заступників міністрів та державних секретарів країн-членів ВООЗ, зокрема учасників Групи друзів Академії – неформальної платформи, що об'єднує представників держав–членів ВООЗ, які підтримують ініціативи та діяльність Академії.
Академія ВООЗ є інноваційним освітнім центром для медичних працівників усього світу. Вона покликана забезпечити сучасні підходи до безперервного професійного навчання та підвищення кваліфікації медичної робочої сили.
Після церемонії відкриття відбулася панельна дискусія на тему: «Підвищення кваліфікації кадрових ресурсів охорони здоров'я: виклики та політичні інтервенції». Мета заходу: визначення ключових викликів, з якими стикаються країни у забезпеченні безперервного навчання медичних кадрів; висвітленні успішних політичних ініціатив; обговоренні ролі Академії ВООЗ у підтримці цих заходів.
До панельної дискусії долучилася заступниця міністра охорони здоров’я Марина Слободніченко, яка розповіла про кроки, які Україна здійснює для підтримки медичних працівників, підкресливши роль партнерства з ВООЗ.
Завдяки співпраці з ВООЗ понад 100 000 медиків, у т. ч. близько 25 000 лікарів ПМД (сімейних лікарів, педіатрів та терапевтів), пройшли навчання з психічного здоров’я за програмою mhGAP.
Платформа OpenWHO забезпечує українським медпрацівникам доступ до навчальних курсів українською мовою, а через Академію ВООЗ Україна розширює навчання з реагування на надзвичайні ситуації.
Також в Україні триває реформа медичної освіти: створюються університетські лікарні й вже запустили пілотний проєкт у Львівському національному медичному університеті. З наступного року запроваджується електронний рейтинговий розподіл лікарів–інтернів для прозорого вступу до інтернатури.
«Під час війни ми навчилися надавати медичну допомогу, лікувати травми, підтримувати психічний добробут. Ми готові поділитися цими знаннями також в межах Академії ВООЗ. Разом ми можемо побудувати сильнішу та стійкішу глобальну систему охорони здоров’я. Україна тут не лише для того, щоб вчитися, – ми тут для того, щоб ділитися», – наголосила протягом панелі Марина Слободніченко.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.