Навчання проходило за участі міжнародних експертів – світових лідерів у сфері протезування. Для оцінки знань та практичних навичок українських фахівців до нашої країни вдруге приїхали сертифіковані фахівці з різних країн, що є унікальною подією для України.
Підсумковий іспит тривав 4 години та складався з теоретичної та практичної частин.
• Теорія: тестові завдання та аналіз клінічних випадків.
• Практика: фахівці працювали з реальними пацієнтами – знімали виміри, виготовляли гіпсові зліпки, розробляли дизайн протезів і давали рекомендації щодо їх виготовлення.
Особлива увага приділялася комунікації з пацієнтами та їх залученню до процесу реабілітації. До іспиту було залучено п’ять реальних пацієнтів із різними патологіями, що створило умови, максимально наближені до реальної практики.
Цей унікальний освітній проєкт підтримала Американська сертифікаційна рада з протезування та ортезування, що гарантує відповідність програми міжнародним стандартам.
«Все, що наразі відбувається з циклом спеціалізації, є дуже важливим. Інтеграція іноземного досвіду не лише підвищує якість освіти українських спеціалістів, але й відкриває нові горизонти для розвитку всієї галузі, наближаючи її до світових стандартів надання допомоги пацієнтам. Особливу цінність має внесок провідних міжнародних експертів. Завдяки їхній співпраці з українськими фахівцями, вітчизняна школа протезування–ортезування впевнено рухається до міжнародного визнання. Сертифікація протезистів–ортезистів є фундаментальним інструментом контролю якості у галузі протезування та ортезування. Цей процес не лише підтверджує професійну компетентність фахівця, але й гарантує його здатність застосовувати найсучасніші методики та технології у роботі з пацієнтами», – Олександр Попенко, сертифікований протезист–ортезист, інженер–технолог–протезист товариства з обмеженою відповідальністю «ОРТОПЕД».
Нагадаємо: це вже другий випуск фахівців за цією спеціалізацією, у травні кваліфікацію отримали перші 14 фахівців. Всі кваліфіковані спеціалісти можуть обіймати посаду протезистів відповідно до професійного стандарту професії.
Довідка: програма циклу спеціалізації була розроблена і реалізується благодійною організацією «Протез Хаб» у партнерстві з Міністерством охорони здоров’я України, Харківським національним медичним університетом та ініціативою «Реабілітація травм війни».
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.