Його мета – дати органам місцевого самоврядування та громадському сектору дієві інструменти для інформування про послугу з формування життєстійкості.
«Як ефективно комунікувати про програму життєстійкості у вашій громаді: практичний посібник» – саме так називається матеріал, який представило Міністерство соціальної політики України спільно з агропромхолдингом «Астарта», благодійним фондом «Повір у себе» та комунікаційною агенцією «Newsfront».
Посібник є у публічному доступі на сайті Міністерства та доступний для завантаження.
Це перший такий збірник з практичними рекомендаціями для Центрів життєстійкості, які працюють у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» Першої леді Олени Зеленської.
Матеріал включає в себе відповіді на питання, з якими зіштовхуються команди Центрів життєстійкості у своїй діяльності:
• як обрати найефективніші інструменти донесення інформації у своїй громаді;
• як працювати з кризовими ситуаціями, міфами та упередженнями щодо ментального здоров’я;
• як формувати культуру турботи про свій психологічний стан.
«Ми розуміємо, що подолання стигми та упереджень про ментальне здоров’я – це тривалий процес. Але завдяки правильному інформуванню кожного жителя громади ми разом долатимемо пов’язані з цим стереотипи», – зазначила Оксана Жолнович.
Важливу роль у розширенні мережі Центрів життєстійкості відіграють представники бізнес–спільноти, яка підтримує ініціативу.
Партнери проєкту – агропромхолдинг «Астарта–Київ» – вже понад рік залучені до його реалізації. Посібник із комунікацій для Центрів життєстійкості, на переконання керівництва компанії, – це той дороговказ для громад, який допоможе їм вибудувати відкритий та ефективний діалог із жителями громад, а також зміцнити довіру та єдність.
Онлайн–захід об’єднав близько 160 учасників – представників місцевих громад, спільноти надавачів соцпослуг та громадянського суспільства з різних областей України.
Нагадаємо, сьогодні у Центрах життєстійкості працює понад 800 спеціалістів. Близько 75% надавачів соціальних послуг у цих просторах – представники громадського сектору (ГО та БФ). Решта 25% – комунальні некомерційні підприємства (не бюджетні установи).
Послуга з формування життєстійкості є безоплатною для кожного та покривається державою.
Проєкт реалізується Міністерством соціальної політики і є складовою Всеукраїнської програми ментального здоров'я “Ти як?” Першої леді Олени Зеленської.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.