Україна і Польща поєднують зусилля для створення Східно–Європейського газового хабу, який дозволить забезпечити потреби регіону у блакитному паливі з альтернативних російському напрямків.
На цьому наголосив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час онлайн–дискусії Енергетичного клубу «Правові аспекти диверсифікації газопостачання в Польщі».
«Завершення транзиту формує початок конкуренції нових маршрутів і ресурсів, серед яких LNG, що активно збільшує відсоток у загальному балансі ЄС. Інтеграція газових ринків на базі наявної інфраструктури, збільшення доступної міждержавної потужності дають поштовх розвитку торгівлі та можливість замістити російський газ незалежною молекулою», – наголосив Микола Колісник.
Він зазначив, що українська сторона офіційно звернулися до партнерів з пропозицією підписати документи для початку розвитку міждержавних точок «входу–виходу» ГТС між Україною та Польщею, а також для збільшення встановленої потужності: «Це допоможе зробити цю східну частину Європи ще більш ліквідною, ніж це можна уявити сьогодні», – зазначив заступник міністра.
Нагадаємо, у березні 2024 року Україна та Польща підписали Меморандум про співпрацю для покращення взаємодії між українським та польським ринками газу з метою їх інтеграції. Документ визначає напрямки співпраці та дорожню карту для досягнення таких цілей, як встановлення довгострокових гарантованих потужностей на міждержавних з’єднаннях між Польщею та Україною, усунення будь–яких бар’єрів для транскордонної торгівлі газом, а також перспективи транспортування зрідженого природного газу між Польщею та Україною з можливим використанням українських сховищ для посилення регіону.
За матеріалами Міністерства енергетики України.