Офіційне відкриття провів голова української частини Комітету, заступник Міністра молоді та спорту України Андрій Чесноков.
«Молодіжні обміни між Україною та Литвою – це не лише можливість для молодих людей отримати новий досвід, а й потужний інструмент культурної дипломатії. Під час війни кожен проєкт обміну стає доказом нашої сили та прагнення до міжнародної співпраці», – зауважив він.
Голова литовської частини Комітету Йонас Ланяускас наголосив на важливості молодіжних обмінів як інструменту зміцнення партнерства між Україною та Литвою. Він підкреслив, що українська молодь, попри складні обставини, демонструє неймовірну силу духу, а литовська сторона готова й надалі підтримувати її розвиток і залученість до міжнародних ініціатив.
«Попри виклики, з якими стикається Україна у час війни, ми продовжуємо інвестувати в розвиток молоді. Молодіжні обміни – це не просто проєкти, а вклад у майбутнє нашої країни, яка відновиться сильнішою та інтегрованою у світову спільноту», – зазначив народний депутат України Олександр Санченко.
Особливу увагу під час засідання приділили підтримці статусу Львова як Молодіжної столиці Європи 2025. Сторони домовилися додати фінансовий пріоритет у рамках програми: «Сприяння реалізації молодіжних ініціатив у рамках статусу Львів – Європейська молодіжна столиця 2025 (0–10 балів)». Цю пропозицію одноголосно підтримали всі члени Комітету.
Разом Україна та Литва відкривають нові можливості для молоді, зміцнюючи європейську єдність і спільне майбутнє.
За матеріалами Міністерства молоді та спорту України.