Відповідну угоду Міністерство закордонних справ Польщі підписало із Програмою розвитку Організації Об'єднаних Націй (ПРООН) в Україні. Виділені кошти будуть спрямовані на посилення безпеки та стабільності в районах України, сильно забруднених наземними мінами та вибухонебезпечними залишками війни.
«Ми глибоко вдячні Польщі за щедрий внесок, який зміцнить безпеку України та допоможе відновити нормальне життя наших постраждалих громад. Ця співпраця є прикладом міжнародної солідарності, необхідної для подолання викликів, пов'язаних із протипіхотними мінами. Завдяки цьому ми робимо безпечнішою Україну і посилюємо глобальну продовольчу безпеку», – сказала Перша віцепрем’єр–міністерка України – Міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Внесок Польщі буде спрямований на інноваційні заходи з вивільнення земель, зокрема на збільшення спроможності з розмінування земель із залученням службових собак–саперів. У межах цієї ініціативи 16 спеціально навчених собак під керівництвом восьми кінологинь активно долучають до обстеження великих територій, забруднених мінами, у Миколаївській області. Також близько половини фінансування призначено для тестування БПЛА та дистанційного зондування, а також проведення польових операцій у співпраці з Державною службою України з надзвичайних ситуацій.
«Україна вважається однією з найбільш забруднених мінами країн світу. Цим внеском Польща підтверджує свою непохитну відданість безпеці та прогресу України, а також солідарність з Україною з першого дня повномасштабної війни, розпочатої російським агресором», – заявив тимчасовий повірений у справах Посольства Польщі в Україні Пйотр Лукасєвіч.
Кошти, виділені Польщею, також сприятимуть зміцненню національного потенціалу у сфері протимінної діяльності та реалізації стратегічних операцій з вивільнення земель у постраждалих регіонах.
«Підтримка Польщі є прикладом відданості міжнародного співтовариства справі відновлення України. Ці кошти допоможуть нам просувати ініціативи з безпеки та розширювати можливості постраждалих громад на шляху до майбутнього», – зауважив постійний представник ПРООН в Україні Яко Сільє.
За матеріалами Міністерства економіки України.