Кампанія інформує українців та українок про подальші дії, якщо вони стають свідками чи зазнають домашнього насильства, а також доступну допомогу та поради, як її отримати. Метою кампанії є сформувати суспільство з нульовою толерантністю до гендерно зумовленого та домашнього насильства, де всі є захищеними і почувають себе у безпеці. Адже проблема домашнього та гендерно зумовленого насильства загострюється і через війну.
За офіційними даними Національної поліції України, за 11 місяців у 2024 році надійшло 180 265 звернень щодо насильства у родині. Також 5 % від усіх викликів патрульної поліції за 10 місяців – виклики пов?язані з домашнім насильством. Понад 3 тисячі кримінальних проваджень відкрито за фактом вчинення домашнього насильства, це більше на 6 %, ніж минулого року.
Про це в ефірі телеканалу «Ми – Україна» розповіла заступниця міністра соціальної політики України Уляна Токарєва.
«Гендерно зумовлене насильство – одне із найбільш поширених злочинів у світі. Воно все ще замовчується. Основне завдання Мінсоцполітики у сфері протидії домашньому насильству – надавати всю необхідну підтримку постраждалим та проводити корекційну роботу з кривдником. Для цього в кожній громаді мають працювати спеціалізовані служби. Наразі їх 1100. Робота спеціалізованої служби передбачає: наявність мобільної бригади, доступ до шелтерів та консультаційних служб», – сказала заступниця міністра.
Варто зазначити, що за останні півтора роки на рівні громад було створено понад 400 сервісів для постраждалих від насильства.
«Гарячі лінії» з питань запобігання та протидії домашньому насильству (усі дзвінки безкоштовні):
15–47 – урядова «гаряча лінія» для осіб, які постраждали від домашнього насильства;
116–123 (з мобільного); 0 800 500 335 – національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та ґендерної дискримінації;
116–111 (з мобільного); 0 800 500 225 – національна «гаряча лінія» для дітей та молоді.
За матеріалами Міністерства соціальної політики України.