Портал зібрав унікальні дипломатичні документи, які розповідають відвідувачам про історію української дипломатичної служби, діяльність українських дипломатичних представництв та консульських установ, іноземних представництв, акредитованих в Українській Народній Республіці, Українській Державі, УРСР і незалежній Україні.

«Сильна дипломатична служба – це невід'ємний атрибут міцної, сильної держави. Один з елементів сьогоднішніх урочистостей є відкриття віртуального дипломатичного архіву. Для того, щоб мати сильну дипломатію сильної держави, члена ЄС і НАТО, процвітаючої країни, наша дипломатична служба має спиратися на традиції. І ми маємо ці столітні традиції», – заявив міністр закордонних справ України Андрій Сибіга.

Міністр підкреслив, що цифровий ресурс «Дипломатичний е–Архів» важливий для відновлення історичної правди про українську державотворчу традицію та історію української дипломатії. 

Зібрані в ньому унікальні документи свідчать про тяглість українських дипломатичних традицій, внесок українських дипломатів у розвиток міжнародних відносин, а також демонструють доброчесність України в міжнародних відносинах та столітні дипломатичні та міжлюдські зв'язки України з нашими партнерами. 

Відсьогодні усі охочі можуть побачити унікальний дипломатичний архів за посиланням: https://earchive.mfa.gov.ua/

Дипломатичний е–Архів відіграє важливу роль у протидії дезінформації та історичним маніпуляціям. Ініціатива підкреслює пріоритетність для України підтримки прозорості та доброчесності.

Проєкт був розроблений за підтримки ПРООН в Україні та фінансування уряду Японії.

Міністерство закордонних справ висловлює вдячність за ідею та втілення проєкту професору Ірині Матяш, а також за реалізацію ініціативи дякує команді спеціалістів «Emuseum» на чолі з Дмитром Матяшем, а також Анатолію Хромову, Ларисі Левченко, Наталії Григорчук, Тетяні Чечота.

За матеріалами Міністерства закордонних справ України.