Ці два стратегічні документи також є кроками Плану України для Ukraine Facility.

«Стратегія реформування інтернатних закладів дозволить інтегрувати вразливі категорії населення в громади, підвищуючи їхній рівень соціалізації. Це є ключовим заходом у розвитку сучасних форм соціального захисту та побудові інклюзивного суспільства. Розбудова прикордонної інфраструктури спростить мобільність населення і покращить взаємодію з нашими європейськими партнерами, а також зміцнить позиції України як ключового транзитного коридору», – зазначив Перший заступник Міністра економіки України Олексій Соболев.

Заходи Плану України, які ухвалили урядовці:

• Стратегія реформування психоневрологічних, інших інтернатних закладів та деінституціалізації догляду за повнолітніми особами з інвалідністю та особами старшого віку до 2034 року. Також затвердили операційний план заходів з реалізації стратегії у 2025 – 2027 роках. Документ передбачає розвиток соцпослуг та підтримку людей із підвищеними потребами з метою забезпечення їхньої спроможності самостійно проживати в громаді та запобігання інституціалізації.
 
• Стратегія розвитку та розбудови прикордонної інфраструктури з країнами–членами Європейського Союзу та Молдовою до 2030 року. Стратегія передбачає реконструкцію пунктів пропуску на кордоні з Польщею, Словаччиною, Угорщиною, Румунією, створення мережі сервісних зон, спрощення процедур перетину кордону (цифровізація та запровадження спільного контролю) відповідно до стандартів Європейського Союзу.

Відповідно до Плану України, Мінекономіки призначено єдиним національним координатором програми Ukraine Facility. Міністерство продовжує забезпечувати моніторинг виконання Плану та готує щоквартальну звітність для Європейської Комісії.

За матеріалами Міністерства економіки України.