Олексій Кулеба привітав Посла Накаґоме з обранням на посаду, а також висловив вдячність народу і уряду Японії за постійну та системну підтримку України у відновленні. Зокрема, за надану гуманітарну та фінансову допомогу на загальну суму 12 мільярдів доларів. Також Віцепрем'єр–міністр подякував новому уряду Японії за ухвалення важливого для України рішення про передачу ще 3 мільярдів доларів коштом заморожених російських активів, а також надання додаткового енергетичного обладнання та засобів пасивного захисту енергооб’єктів.
Сторони обговорили нагальні питання проходження опалювальних сезонів, необхідності відновлення доріг у прифронтових регіонах, стабільного функціонування морських портів України для забезпечення світової продовольчої безпеки, а також перспективи відновлення авіаційної галузі.
«Україна і Японія мають глибокий і багаторічний досвід співпраці, яка відчутно посилилася з початком повномасштабного вторгнення росії. Мені особливо приємно, що свій перший візит Посол Масаші Накаґоме здійснив до Київської області, інфраструктура якої суттєво постраждала в результаті російської агресії. Наразі в Україні велика кількість громад постає перед значними викликами, пов’язаними з необхідністю відновлювати свою критичну та соціальну інфраструктуру, а також постраждале від війни житло. Саме тому одним з головних пріоритетів роботи Міністерства є політика забезпечення соціальним житлом тих, хто найбільше цього потребує», – сказав Олексій Кулеба у своєму вітальному слові.
Віцепрем’єр–міністр з відновлення України запросив представників Японії відвідати постраждалі регіони, аби безпосередньо дізнатися про актуальні потреби громад. Обговорили Єдиний портфель інвестиційних проєктів, який сформований на базі екосистеми DREAM, а також проєкти державно-приватного партнерства, зокрема, концесійні проєкти в морських портах.
Зі свого боку Посол Насаші Макаґоме зазначив, що Японія налаштована на продовження та розширення співпраці в енергетичному секторі. Також актуальним є будівництво укриттів в школах, реалізація проєктів в галузі транспорту, водопостачання та водовідведення. Представники японської сторони висловили зацікавленість проєктами будівництва житла та залучення бізнесу до реалізації цих ініціатив.
Перша заступниця Міністра розвитку громад та територій Альона Шкрум запросила японські бізнеси долучитися до Міжнародної конференції з відновлення України URC2025, яка відбудеться вже в липні наступного року в Римі.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.