Окремо фахівці служби вивчатимуть готовність бізнесу до залучення кадрів серед ветеранської спільноти, створення можливостей для працевлаштування внутрішньо переміщених громадян. Вперше буде досліджуватися ставлення підприємців до найму або повернення на роботу людей пенсійного віку, а також спроможність та бажання працевлаштовувати жінок у професіях, де традиційно переважали чоловіки.
Результатом анкетування має стати подальше удосконалення роботи служби, програм сприяння зайнятості, впровадження проєктів щодо стимулювання роботодавця задля збереження та створення нових робочих місць. І, як наслідок, зменшення структурного безробіття.
Дослідженням планується охопити понад 50 тис. представників малого, середнього та великого бізнесу, що працюють у різних сферах та мають в структурі до 5 млн працівників.
«Держава хоче краще розуміти потреби ринку праці та тісніше взаємодіяти з роботодавцями щодо підготовки необхідних їм працівників. Ми вже запустили першу наглядову раду – в Полтавському центрі профтехосвіти, щоб бізнес мав можливість безпосередньо впливати на осучаснення ЦПТО, підготовку потрібних їм кваліфікованих кадрів, коригувати навчальні курси та програми. Опитування роботодавців дозволить ще більше оптимізувати цей процес», – зазначила заступниця Міністра економіки України Тетяна Бережна.
«Служба зайнятості опитає вдвічі більше роботодавців, ніж було торік. Ця аналітика буде для нас певною дорожньою картою на 2025 рік. І ми розраховуємо на відверті розгорнуті відповіді і щодо очікувань від служби, і щодо оцінки діяльності, щоб ми могли оперативно реагувати», – зазначила директорка Державної служби зайнятості Юлія Жовтяк.
Залучення роботодавців до цього опитування має ключове значення, оскільки отримані дані допоможуть:
1. Зрозуміти кадрові потреби підприємств.
2. Оцінити потребу в гнучких формах організації праці.
3. Планувати та адаптувати відповідні програми навчання та підготовки кадрів.
4. Сприяти післявоєнному відновленню економіки.
5. Оцінити рівень готовності служби до інтеграції в трудовий процес різних соціальних груп, зокрема людей з інвалідністю, в тому числі внаслідок війни.
Опитування триватиме до 31.01.25 року.
Дослідження є важливим інструментом для оцінки ситуації на ринку праці.
Опитування проводиться на онлайн платформі Державної служби зайнятості. Роботодавців, які беруть участь у дослідженні, отримають персональне посилання для заповнення анкети.
За матеріалами Міністерства економіки України.