Міністр подякував японському уряду за підтримку України, співпрацю з японським агентством міжнародного співробітництва (JICA), один з пріоритетних напрямків якого – допомога сільському господарству. Сума загальної підтримки японського уряду України з початку повномасштабного вторгнення склала 12 млрд доларів.
Віталій Коваль звернувся до пана Посла із проханням організувати зустріч з японським колегою, а також провести спільний бізнес–форум між агропідприємствами України та Японії.
«Надзвичайно важливо налагоджувати горизонтальні зв’язки не лише на рівні урядів, а й між асоціаціями та бізнесом», – наголосив Міністр.
Очільник Мінагрополітики розповів Послу Японії про перспективні напрямки співпраці. Зокрема, в наших аграріїв є велика потреба в овочесховищах. Адже через їх відсутність біля 35 % овочів псуються і не потрапляють до споживача.
«Нам важливий японський досвід, знання і технології в підходах до глибинної переробки продуктів. Нагадаю, мета Мінагрополітики – перетворити Україну на агроіндустріальну країну. Тому, з інвестиціями японського бізнесу в розвиток агропереробки в Україні, ми зможемо разом експортувати готову продукцію в інші країни», – зазначив Віталій Коваль.
Ще один напрямок співпраці, на який звернув увагу Міністр, – залучення японської сторони до розробки біоенергетичної стратегії. Мова йде про виробництво електроенергії та біометану з відходів аграрної продукції.
Зі свого боку Масаші Накагоме запевнив у подальшій співпраці і підтримці українських аграріїв. Адже Уряд Японії уже прийняв додатковий бюджет для допомоги Україні.
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.