Фотовольтаїчні панелі потужністю 15 кВтпік (29 модулів) встановлено на даху амбулаторії, а решту обладнання – мережеві та гібридні інвертори, акумуляторні батареї – у приміщенні.
Центр ПМСД у Боярці надає медпослуги понад 30 тисячам пацієнтів з навколишніх громад. На сьогодні у медзакладі функціонує цілодобовий пункт невідкладної медичної допомоги, колцентр, лабораторія, встановлено холодильне обладнання для зберігання вакцини.
«Створення умов для стабільної та безперебійної роботи медзакладів в умовах можливих перебоїв з електропостачанням залишається пріоритетним для міністерства. Наявність фотовольтаїчної електростанції (ФЕС) дозволить медзакладу використовувати сонячну енергію як джерело живлення, а також накопичувати її. Загалом, такі електростанції встановлюються у 130 медзакладах «первинки» у 18 областях», – зауважив Ігор Кузін, заступник міністра, головний державний санітарний лікар України.
Постачання та встановлення ФЕС для закладів охорони здоров'я відбувається у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).
За алгоритмом, живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть фотовольтаїчні панелі. Надлишок виробленої енергії накопичуватиметься в акумуляторних батареях та використовуватиметься у час, коли генерації від фотовольтаїчних панелей буде недостатньо. Існує варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі. Це можливо завдяки наявності у системі гібридних інверторів.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.