Це є життєво важливим не лише для сьогодення, а й для майбутніх поколінь. І з цим сьогодні погодилися представники 60 країн та міжнародних організацій, які долучилися до конференції в Гельсінкі щодо пункту 8 Української Формули миру. Більшість учасників наголосили, що екологічна безпека – ключова складова сталого майбутнього. А досвід України з оцінки та обрахунку екологічних збитків та притягнення росії до відповідальності за екологічні злочини має стати світовим надбанням.
Про це Міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук заявила під час конференції в Гельсінкі щодо пункту 8 про екологічну безпеку Української Формули миру.
У заході взяли участь Прем’єр-міністрів України Денис Шмигаль та Фінляндії Петтері Орпо, керівники Офісів Президента України Андрій Єрмак та Фінляндії Лаурі Тіерала, Генеральний прокурор Андрій Костін, виконавчий віцепрезидент Єврокомісії Марош Шефчович, ексвіцепрем’єр-міністерка, колишня міністерка закордонних справ Швеції Маргот Вальстрем, екс-віце-президентка Європарламенту Гайді Гаутала та інші високопосадовці.
«Зусиллями багатьох держав, організацій та інститутів ми маємо консолідувати всю експертизу в сфері оцінки впливу війни для довкілля, аби притягнути до відповідальності агресорів по всьому світі та залишити чисте довкілля наступним поколінням», – зауважила Світлана Гринчук.
У межах заходу учасники напрацювали комюніке щодо підтримки Пункту 8 Української Формули миру, яке окреслює комплекс заходів для досягнення екологічної безпеки світу.
«Потрібна безпрецедентна консолідація світової спільноти для вирішення проблематики довкілля під час війни та зелених принципів відновлення», – наголосила очільниця Міндовкілля.
Крім уніфікованих фінансових інструментів, екологічна складова Формули миру передбачає відновлення за найсучаснішими «зеленими» принципами. Це забезпечить зелений перехід нашої держави та новий рівень життя для всіх українців за європейськими стандартами.
«Дякую Фінляндії за співорганізацію цього важливого заходу, а також особисто моєму колезі Каю Мюккянену за теплий прийом у Гельсінкі. Дякую всім партнерам, які сьогодні з нами. Очікуємо продовження координації та планування наступних практичних кроків уже незабаром на Кліматичному Саміті СОР29 у Баку, де Україна вже традиційно матиме свій павільйон», – акцентувала Світлана Гринчук.
Учасниками конференції ухвалено Спільне комюніке.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.