Генерація та споживання

Підготовка до ОЗП відбувається в умовах значних пошкоджень генеруючих потужностей і мережевої енергоінфраструктури через масовані атаки. Майже щоденні ворожі обстріли енергетичної інфраструктури призводять до пошкоджень, що ускладнюють роботу енергосистеми. При цьому наразі вона залишається збалансованою.

Закликаємо споживачів користуватись електроенергію ощадливо, особливо у вечірній період з 17:00 до 22:00.

Наслідки обстрілів

За минулу добу через обстріли і бойові дії були знеструмлення споживачів у Донецькій, Львівській, Сумській, Харківській та Чернігівській областях.

У Сумській області через обстріл підстанції сталося пошкодження обладнання з подальшим загоранням, що спричинило знеструмлення підстанції, повітряних ліній, а також споживачів у двох областях. Пожежу ліквідовано, живлення частково відновлено.

На Львівщині внаслідок атаки БПЛА пошкоджено повітряну лінію, при цьому знеструмлювались побутові споживачі.

У Чернігівській області внаслідок обстрілу повітряної лінії знеструмлювались побутові споживачі. Загалом без світла залишались 459 абонентів.

На Харківщині під час повітряної тривоги знеструмлювались підстанції, побутові споживачі та місцева промисловість. Живлення відновлено.

Стан мереж

Донецька область: з технологічних причин вимикалось обладнання на одній із підстанцій. Споживачі не знестурмлювались. Обладнання включено в роботу.

Чернігівська область: через технологічні порушення знеструмлювались підстанції, побутові споживачі та місцева промисловість. Живлення відновлено.

Рівненська область: внаслідок технологічних порушень вимикалось обладнання на підстанції, знеструмлювались побутові споживачі. Живлення відновлено

Знеструмлення та заживлення споживачів

Минулої доби енергетики відновили живлення для 190 489 споживачів, що були знеструмлені внаслідок бойових дій та технологічних порушень. На ранок залишаються частково або повністю знеструмленими через бойові дії та техпорушення 585 населених пунктів.

Ситуація на ЗАЕС

Рівень води у ставку-охолоджувачі становить 14.25 м. Цього достатньо для забезпечення потреб станції.

Імпорт

На поточну добу прогнозується імпорт із Польщі, Словаччини, Румунії, Угорщини та Молдови загальним обсягом 6800 МВт*год та потужністю 1195 МВт.

За матеріалами Міністерства енергетики України.