Особливу увагу приділили розвитку розподіленої генерації як ключового рішення для відновлення стабільності.

У зустрічах взяли участь представники Сумської ОВА, голова обласної ради, міський голова Шостки та керівники місцевої адміністрації. Обговорили хід опалювального сезону та стан житлово–комунального господарства. Важливим питанням стало впровадження когенераційних установок і блочно–модульних котелень, які перебувають у процесі поставки. Також перевірили готовність майданчиків для їх встановлення.

«Ми аналізуємо актуальні потреби, що залишаються непокритими донорами, та розробляємо додаткові рішення для підвищення енергетичної стійкості громади. Особливо важливо залучити нові ресурси, зокрема через постачання блочно–модульних котелень і когенераційних установок, що дозволить значно поліпшити ситуацію з енергозабезпеченням у Шостці та інших громадах Сумщини. Спільно з нашими партнерами маємо на меті не лише забезпечити технічні рішення для розподіленої генерації енергії, але й стабільне проходження опалювального сезону, подолати наслідки обстрілів і мінімізувати вплив агресії на інфраструктуру», – зазначив Костянтин Ковальчук.

У рамках візиту відкрили нове укриття Underground School на 100 дітей у місцевому ліцеї, ознайомилися з енергоостровом на базі центральної районної лікарні та станом очисних споруд, перевірили процес встановлення блочно–модульних котелень. 

Також обговорили можливість співпраці з Програмою відновлення України для включення Шостки та інших громад Сумщини до списку об'єктів, яким необхідне додаткове обладнання для розподіленої генерації енергії. Це допоможе краще використовувати місцеві ресурси і зменшити залежність від централізованого енергопостачання. Крім того, було визначено подальші кроки для підтримки Шостки від донорів та покращення енергетичної безпеки на Сумщині.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.