Йдеться про понад 300 реабілітаційних просторів. Це завдання на 2025 рік визначене Президентом України під час представлення внутрішнього плану стійкості. Про це розповів міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час брифінгу «Розвиток мережі реабілітаційних осередків у 2025 році» за участі заступника Керівника Офісу Президента України Віктора Микити.

«Реабілітація є нашим топ-пріоритетом. Концепція розвитку реабілітації, передбачає її доступність максимально близько до місця проживання людини. Для цього в медзакладах по всій країні створюються сучасні безбар'єрні стаціонарні реабілітаційні відділення. У 2024 році майже 366 тисяч пацієнтів отримали безоплатну реабілітаційну допомогу. НСЗУ виплатила за це медзакладам майже 5 млрд грн. Цьогоріч на фінансування реабілітації передбачено 5,8 млрд грн, що майже втричі більше, порівняно з довоєнним 2021 роком», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко.

Міністр зазначив, що у 2024 році 495 медичних закладів  уклали договір з НСЗУ за пакетами реабілітації. Стаціонарно послуги можна було отримати у 319 закладах охорони здоров?я, амбулаторно – у 479.

«Усі регіони прийняли відповідні рішення щодо фінансової підтримки для організації заходів з лікування, протезування та реабілітації захисників на загальну суму понад 1 млрд грн», –  заступник керівника Офісу Президента України Віктор Микита.

Наразі пропускна спроможність реабілітаційної системи складає понад 12 000 терапевтичних сеансів на день. Це означає, що мінімум 126 тисяч пацієнтів на рік отримують необхідну допомогу.

МОЗ ініціювало розвиток 7 реабілітаційних центрів досконалості. Починаючи з жовтня 2023 року, центри досконалості провели більше ніж 50 освітніх заходів для фахівців з реабілітації з 42 реабілітаційних відділень. Система реабілітації значно зміцнила кадровий потенціал. 

Міністр зауважив, що на 2025 рік уже затверджено 5 пріоритетних інвестиційних проєктів у сфері реабілітації загальною вартістю понад 1,1 млрд грн. 

Серед амбітних планів на наступний рік – впровадження монопослуги, щоб кожен пацієнт за потреби мав можливість отримати необхідну допомогу від одного фахівця з реабілітації. МОЗ надалі працюватиме над розбудовою центрів досконалості для навчання мультидисциплінарних команд з інших закладів.

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.