Відкриття корпусу стало можливим завдяки співпраці Міністерства охорони здоров’я України, Світового банку та місцевої влади у межах реалізації проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей».

«Найпоширенішою проблемою залишаються серцево–судинні захворювання, як серед військових, так і серед цивільних. У 2024 році зафіксовано майже 46 тисяч випадків інфарктів, з них у Вінницькій області – майже 1 400. Крім того, інфаркти та інсульти «молодшають». Тому важливо забезпечити розвиток спеціалізованих підрозділів, де створені всі необхідні умови та є фахівці для надання якісної медичної допомоги. Кілька років тому в межах спільного проєкту МОЗ та Світового банку розпочалось будівництво нового корпусу Вінницького кардіоцентру. Для цього було передбачено фінансування в сумі близько 28,6 млн доларів США (1,2 млрд гривень). Нині новозбудований корпус почав поступово наповнюватися пацієнтами, як з області, так і з усієї України», – зазначив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко під час відвідування корпусу кардіоцентру разом із заступником Керівника Офісу Президента України Віктором Микитою та народними депутатами.

Вінницький регіональний клінічний лікувально–діагностичний центр серцево–судинної патології забезпечує надання високоспеціалізованої, планової, невідкладної амбулаторної та стаціонарної кардіологічної й кардіохірургічної меддопомоги пацієнтам регіону. 

Торік у медзакладі отримали необхідну медичну допомогу понад 22 тис. пацієнтів, понад 7 тис. – пролікували у стаціонарі. Також у центрі було проведено майже 2 тис. оперативних втручань та близько 2 700 коронарографій. Лікарі закладу виконали 1391 коронарне стентування, з них 733 – у пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. 

Відкриття нового корпусу медзакладу значно покращить умови перебування пацієнтів. У новій будівлі сім поверхів. Всі палати одно– або двомісні з санвузлами в палаті. Новий корпус розраховано на 144 ліжко–місць, зокрема, 138 ліжок для стаціонарних хворих та 6 ліжок у відділенні анестезіології та інтенсивної терапії. Пропускна спроможність відвідування центру – 150 пацієнтів за добу. 

Центр оснащений комп’ютерним томографом та трьома багатофункціональними рентген–операційними, обладнаними сучасними ангіографами, що дозволяють проводити широкий спектр малоінвазивних втручань на серці та судинах, нейровтручання у разі інсульту тощо. 

Також центр має газову котельню потужністю 2000 кВА, кисневу станцію тощо. 

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.