У заході взяли участь керівники департаментів містобудування та архітектури обласних військових адміністрацій, експерти Міністерства та представники проєктів міжнародної технічної допомоги.

У рамках семінару проведено стратегічні сесії: містобудівна документація на місцевому та регіональному рівні, запровадження Містобудівного кадастру на державному рівні, практичні кейси містопланування в умовах відбудови.

«Актуальна містобудівна документація є ключовою передумовою комплексного підходу до відбудови, тож запровадження комплексних планів просторового розвитку громад є важливим завданням. Водночас викликом є забезпечення прозорості процесів планування, і з цією метою містобудівна документація розробляється у цифровій формі та завантажується до єдиного Містобудівного кадастру на державному рівні», – зазначила під час відкриття заходу заступниця Міністра Наталія Козловська.

Серед проблемних питань представники обласних департаментів містобудування та архітектури назвали, зокрема, кадрове забезпечення архітекторами як обласних та районних адміністрацій, так і виконавчих органів територіальних громад і компаній–розробників містобудівної документації, оновлення картографічної основи в умовах обмежень щодо використання літальних апаратів, низький рівень фінансування, а також потребу у кращій координації із зацікавленими сторонами, зокрема з держателями вихідних даних.

В рамках дискусії наголошувалося на важливості актуалізації схем планування територій областей для забезпечення врахування державних інтересів при розробленні містобудівної документації на рівні територіальних громад, а також узгодженні планувальних документів для забезпечення територіального підходу до планування розвитку регіонів та реалізації містопланувальних рішень в рамках державного фінансування та регіональних програм.

Окрім головних архітекторів областей, у заході взяли участь також представники проєктів міжнародної технічної допомоги: UN–Habitat, USAID–Agro, USAID–SOERA та SALAR.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.