Міністр ознайомив французьку сторону з поточним станом енергосистеми та наслідками останніх ворожих атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури.
«Тільки у 2024 році ворог атакував нашу енергетичну інфраструктуру 1700 дронами і ракетами. Та, попри це, ми продовжуємо утримувати цілісність енергосистеми та забезпечуємо її безперебійне функціонування. Ключовою для України залишається атомна генерація, яка виробляє понад 60% електроенергії. І важливо не тільки забезпечити її стабільну й безпечну роботу, але і надалі розвивати атомну енергетику як базову і стабільну генерацію», – наголосив Герман Галущенко.
Очільник Міненерго зазначив, що для відновлення об’єктів, пошкоджених внаслідок російських атак, використовується зокрема обладнання, закуплене за кошти Фонду підтримки енергетики України. Він також подякував Франції за її внесок до фонду у розмірі 5,7 млн євро, які спрямовуються на реалізацію проєктів розвитку української атомної енергетики.
Сторони обговорили інші питання енергетичної безпеки України та Східноєвропейського регіону в цілому, зокрема забезпечення газом.
Окрему увагу було приділено поточним потребам енергосектору України та проєктам співпраці з французькими партнерами у відновленні та відбудові інфраструктури, розвитку розподіленої та резервної генерації, а також зміцненні атомної енергетики.
Французька сторона підтвердила готовність і надалі розвивати співпрацю з Україною у зазначених напрямках.
За матеріалами Міністерства енергетики України.