Роботи з монтажу електростанцій тривають у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).

Фотовольтаїчні панелі потужністю 15 кВтпік (29 модулів) розташовані на даху медзакладу, решта обладнання – мережеві та гібридні інвертори, акумуляторні батареї – у приміщенні.

Наразі заклад забезпечено стабільним і безперебійним електропостачанням, тому навіть за умов аварійних відключень електроенергії медики зможуть продовжувати надавати необхідну медичну допомогу. Крім того, Мироцька амбулаторія використовуватиме сонячну енергію як джерело живлення, а також накопичувати її. Зекономлені видатки на електроенергію планується спрямувати на вирішення інших потреб закладу.

Живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть фотовольтаїчні панелі. Надлишок виробленої енергії накопичуватиметься в акумуляторних батареях та використовуватиметься у час, коли генерації від фотовольтаїчних панелей буде недостатньо. Існує варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі. Це можливо завдяки наявності у системі гібридних інверторів. 

Зазначимо: у межах проєкту вже змонтовано фотовольтаїчні електростанції у восьми центрах первинної медико–санітарної допомоги: по чотири у Київській та Закарпатській областях. Загалом енергонезалежними стануть 130 медзакладів у 18 областях України. 

МОЗ України разом із партнерами продовжують підсилювати заклади охорони здоров’я та оснащувати лікарні сонячними панелями й іншим енергетичним обладнанням. 

За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.