Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль у рамках Всесвітнього економічного форуму в Давосі взяв участь у панельній дискусії на тему «Розмінування України: від сільського господарства до зеленої відбудови та створення стійкої України».

У своєму виступі Міністр наголосив, що через війну сільськогосподарські землі потребують найшвидшого повернення до обігу та розмінування. За його словами, ґрунти, які годують Україну і світ, після розмінування повертаються в обіг та засіваються.

«Уже сьогодні ми зробили значний крок уперед. У 2024 році було розміновано 3,1 тис. кв. км, з них 286 тис. га – сільськогосподарські землі. Вдалося засіяти та зібрати врожай на 225 тис. га. Але наша мета – не просто повернути ці землі в обіг, а зробити їх гарантією безпечного продовольства. Для нас це не про гектари чи врожаї. Це про продовольчу безпеку України та світу. Один гектар землі дає до 1 600 доларів продовольства або 6 500 буханців хліба, які можуть прогодувати 18 людей на рік. Відновлення ґрунтів – це наш обов’язок перед світом, адже Україна годує понад 400 мільйонів людей», – підкреслив Віталій Коваль.

Міністр нагадав: український народ пережив трагедію Голодомору, який забрав життя 10 мільйонів українців. Саме тому українці знають, наскільки критичною є продовольча безпека. Український аграрій, наголосив Віталій Коваль, не може не сіяти – це в його ДНК.

Також Міністр розповів, що Інститут охорони ґрунтів працює над тим, щоб очищені землі не лише приносили врожай, а й відповідали найвищим екологічним стандартам. Для досягнення цієї мети залучаються сучасні технології, міжнародні партнери. 

«Нам важливо не просто розмінувати землю, а зробити її знову джерелом якісного життя, продовольчої безпеки та сталого розвитку», – зауважив Віталій Коваль.

Під час панельної дискусії він підкреслив, що важливим пріоритетом для України є розвиток біоекономіки в цілому. Україна має величезний потенціал у створенні відновлюваних біоресурсів, які можуть стати основою для екологічно чистої енергетики, будівельних матеріалів і біопалива. Саме тому Мінагрополітики прагне зробити біоекономіку одним із драйверів стійкого розвитку України.

Говорячи про продовольчу безпеку, Віталій Коваль також нагадав присутнім, що днями у рамках «Зеленого тижня» в Берліні підписав важливий Меморандум із британськими та литовськими колегами щодо запуску системи Grain Verification Scheme (GVS). Ця унікальна ініціатива покликана запобігти незаконному вивезенню українського зерна з тимчасово окупованих територій, забезпечуючи прозорість і надійність агроекспорту. 

За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.