Панельна дискусія організована за підтримки Мінагрополітики.
Віталій Коваль розповів, що в українському ДНК, через пережитий голодомор, є розуміння обов?язкового посіву і збору врожаю. Адже від цього залежить виживання країни, нації і продовольча безпека загалом.
«Попри війну український фермер не запитує чи йти йому в поле, а робить це. Бо розуміє – це вклад не лише в економіку України, а й у збереження життів і подолання голоду. Сьогодні 1 га української землі – це врятовані на рік від голоду 18 людей у світі. Саме тому нам потрібно якнайшвидше розмінувати с/г землі і повернути їх в сівообіг», – наголосив Віталій Коваль.
Міністр подякував партнерам та міжнародним організаціям за підтримку фермерів на прифронтових територіях. При цьому наголосив на важливості забезпечення українському фермеру більшого доступу до фінансування. За його словами, кількість кредитів в агрогалузі в співвідношенні до ВВП, яке ми виробляємо, лише 9 %. В світовій практиці цей відсоток більше 50. Це означає, що в України наразі немає спроможності інвестувати в переробку.
«Середня ціна українського експорту за минулий рік скала 315 доларів. Це малий показник, через те, що здебільшого ми експортуємо сировину. Хоча в цій сировині інколи до 75 % імпортної складової. Тому українська продукція має право бути на європейських ринках. І я постійно наголошую на цьому в розмовах з європейськими колегами», – підкреслив Міністр.
Віталій Коваль зауважив, що сьогодні українські фермери не в рівних умовах з європейськими: «Немає дотацій, аграрії працюють на замінованих полях, а ворожі дрони розбивають комбайни наших аграріїв. Та навіть в цих умовах вони забезпечують продовольчу безпеку і не опускають рук».
За матеріалами Міністерства аграрної політики та продовольства України.