Стрімкий гірський рельєф, віддаленість і недоступність місцевості обумовили збереження природних комплексів і об’єктів у дикому первісному стані, тобто такими, що майже не зазнали руйнівного негативного впливу діяльності людини.
Територія Національного природного парку «Верховинський» є унікальним осередком гірських природних комплексів й об’єктів, флори і фауни. Це сучасна модель збалансованого природокористування, а також відображення тисячолітньої історії нашого унікального і неповторного Гуцульського краю, де збереглися давні самобутні ремесла, звичаї і традиції наших предків.
Національний природний парк «Верховинський» – найбільш віддалена і важкодоступна частина Українських Карпат. Тому тут можна побачити природні ландшафти, які формувалися мільйони років. Це єдине місце, де на поверхню виходять найдавніші метаморфічні утворення, перекриті осадовим палеозойським та мезозойським чохлом. На схилах хребтів трапляються виходи юрських вапнякових брил, що створюють екзотичні краєвиди. Тут зростають найцінніші праліси та субальпійські луки, знаходяться витоки річок Білого й Чорного Черемошів.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.