Реалізований проєкт дозволить уникнути вимушених технологічних перерв, які раніше виникали через скид забруднених шахтних вод з балки Свистунова у річку Інгулець. Щороку під час вегетаційного періоду це призводило до тимчасового припинення водопостачання для промивання русла, очищення води займало близько двох місяців. Тепер, завдяки новій інфраструктурі, шахтні води відводяться нижче водозабору, що забезпечує постійне подання якісної води мешканцям Кривого Рогу, Апостолового та Зеленодольської громади.

Хід виконаних робіт оглянули Віцепрем'єр–міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій Олексій Кулеба, заступник Міністра розвитку громад та територій України Костянтин Ковальчук, Голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України Сергій Сухомлин, представники Дніпропетровської ОДА, Служби відновлення в Дніпропетровській області та підрядника.

«Будівництво трубопроводу розв'язує проблему громад Криворіжжя, яка спричинена скидом шахтних вод. Крім того, будівництво насосних станцій дозволить постачати понад 400 тисяч метрів кубічних води щодня у водосховища регіону. Ми продовжуємо працювати над тим, щоб розв'язувати екологічні проблеми, які накопичувались тривали час. І цей проєкт – вагомий крок у цьому напрямку», – підкреслив Костянтин Ковальчук. 

Сергій Сухомлин відзначив масштаб проблеми, яка роками впливала на екологічну ситуацію в регіоні, та розповів про значення інноваційної інфраструктури.

У межах проєкту було побудовано скид зі ставка–накопичувача шахтних вод і прокладено 6,6 км трубопроводу. Надалі буде зведено міст через річку Інгулець для проходження трубопроводу і спеціальні камери. Навесні підрядник відновить ґрунтовий покрив і проведе заходи з поліпшення стану та продуктивності порушених земель.

Запуск цього об’єкту став можливим завдяки спільній роботі Міністерства розвитку громад та територій України, Державного агентства відновлення та місцевої влади. Новий магістральний водогін працює на повну потужність і забезпечує стабільне водопостачання для десятків тисяч мешканців Криворізького району. Усі заходи спрямовані на поліпшення якості води, а також екологічного стану регіону.

За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.