Йдеться про комплект з сонячних панелей, інверторів та акумуляторних батарей. Обладнання встановили у Райгородоцькому центрі первинної медико–санітарної допомоги на Житомирщині. Наразі центр надає меддопомогу близько 10 тисячам пацієнтів – жителям селища та прилеглих громад.
16 фотовольтаїчних панелей встановлено на даху амбулаторії, а решта обладнання – мережеві та гібридні інвертори, акумуляторні батареї – у приміщенні. Постачання та монтування обладнання для закладів охорони здоров?я відбувається у межах спільного проєкту Міністерства охорони здоров’я та Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine).
«Встановлення фотовольтаїчних електростанцій дозволяє медзакладам економити видатки на електроенергію та спрямувати їх на інші потреби амбулаторії. Забезпечення таких можливостей та створення умов для стабільної та безперебійної роботи медзакладів в умовах можливих перебоїв з електропостачанням є одним із пріоритетів міністерства. По країні за цим проєктом вже змонтовано 23 електростанції у різних областях. Загалом, роботи ведуться у 130 медзакладах «первинки» у 18 регіонах», -- зазначив заступник міністра, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Також фотовольтаїчною електростанцією потужністю 15 кВт облаштували Озадівську амбулаторію загальної практики – сімейної медицини, що входить до складу Райгородоцького центру первинної медико–санітарної допомоги.
Сонячна електростанція (СЕС) призначена для виробництва електроенергії завдяки фотовольтаїчному ефекту під час потрапляння сонячних променів на напівпровідник (фотовольтаїчна панель) і розглядається як альтернативне джерело електричної енергії.
За алгоритмом, живлення відбуватиметься завдяки електричній енергії, яку генеруватимуть фотовольтаїчні панелі. Надлишок виробленої енергії накопичуватиметься в акумуляторних батареях та використовуватиметься у час, коли генерації від фотовольтаїчних панелей буде недостатньо. Існує варіант заряджання акумуляторних батарей від зовнішньої мережі або бензинового чи дизельного генератора у зимовий час та у випадку відсутності зовнішньої мережі. Це можливо завдяки наявності у системі гібридних інверторів.
За матеріалами Міністерства охорони здоров'я України.