Адміністративна рада Банку розвитку Ради Європи (БРРЄ, СЕВ) на засіданні 1 лютого схвалила заявки на фінансування у 2025 році нового проєкту забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб та продовження проєкту «HOME: Компенсація за знищене житло», що існує у рамках програми єВідновлення.
«Розширення співпраці із Банком розвитку Ради Європи є важливим кроком у відновленні нашої держави та підтримки громадян України, які постраждали внаслідок збройної агресії рф. У цьому контексті, забезпечення українців, що втратили свої оселі, можливостями отримати гідне і доступне житло – один з наших найбільших пріоритетів. Для цього ми продовжуємо впроваджувати компенсації за пошкоджене та знищене житло. БРРЄ є нашим надійним партнером у цьому процесі. Я дякую колегам за їхню відданість цій співпраці та готовність і надалі підтримувати наших громадян», – зазначив Віцепрем’єр–міністр з відновлення України – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба.
Зокрема, для проєкту HOME, згідно з новим рішенням банку, буде додатково виділено 100 мільйонів євро. Це фінансування дозволить забезпечити житлом понад 3 000 сімей, яким вже сформовано житлові сертифікати за знищене житло.
Нагадаємо, цей проєкт дозволяє власникам житлових сертифікатів, отриманих за державною програмою компенсацій за пошкоджене та знищене житло єВідновлення, придбати нові оселі замість знищених через російську агресію. Пріоритетне право на компенсацію за програмою мають учасники бойових дій, Захисники і Захисниці, які повертаються та потребують відновлення, особи з інвалідністю та багатодітні сім'ї. HOME реалізується згідно з раніше укладеною Рамковою угодою про позику між Україною та БРРЄ.
На фінансування проєкту пільгового кредитування для ВПО виділили 50 мільйонів євро. Завдяки цьому протягом 2025 року власним житлом будуть забезпечені 1 460 українських сімей на найбільш доступних умовах.
За основу реалізації нової програми взято механізм чинного проєкту «Житлові приміщення для внутрішньо переміщених осіб», який реалізується за фінансової підтримки уряду Німеччини (Федеральне міністерство економічного співробітництва і розвитку (BMZ) через банк KfW. Понад 1 тис. родин ВПО вже придбали власні оселі на найбільш вигідних в Україні умовах.
«На сьогодні до Державного реєстру пошкодженого та знищеного майна (РПЗМ) внесено понад 250 тисяч об'єктів нерухомості. Банк розвитку Ради Європи має значний досвід фінансування соціальних проєктів у країнах, які зазнали впливу збройних конфліктів. Ця експертиза продовжує бути корисною для нас. Ми вдячні Банку розвитку Ради Європи за схвалення додаткового фінансування», — зазначила заступниця Міністра розвитку громад і територій України Наталія Козловська.
Адміністративна рада БРРЄ складається з представника від кожної із 43 країн – членів Банку.
За матеріалами Міністерства розвитку громад та територій України.