Захід зібрав понад 250 учасників – експертів, представників органів державної та місцевої влади, бізнесу та громадськості.
Серед порушених питань – подальше реформування системи управління відходами, як крок до ЄС та чистого довкілля, робота громад із відходами руйнації – досвід НАТО та реалії України, практичні кейси, які вже реалізуються на місцях.
«Для того, щоб реформа запрацювала повноцінно наразі Міндовкілля розробляє необхідні нормативно правові акти, які запустять положення рамкового Закону «Про управління відходами» в дію. Уже пройшов стратегічну екологічну оцінку та обговорення проєкт Національного плану управління відходами. Зібрано зауваження від органів влади, обласних військових адміністрацій та громад. Наразі документ доопрацьовується спільно з європейськими експертами. Національний план управління відходами стане базисом для планування на рівні регіонів та громад і дозволить нам якісно крок за кроком вибудовувати нову систему», – розповів заступник директора Департаменту цифрової трансформації, електронних публічних послуг та управління відходами Міндовкілля Станіслав Москалевський.
Щодо управління відходами руйнації, за словами Станіслава Москалевського, Уряд вдосконалив процедури, аби громади мали можливість більш ефективно справлятися з такими відходами.
Він звернув увагу, що Міндовкілля відкрите до діалогу та готове надавати всі необхідні роз’яснення та консультації за потреби.
Нагадаємо, наразі в Україні утворилося понад 890 тисяч тонн відходів руйнації.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.