Ця організація об’єднує 22 країни–члени Ліги арабських держав і відіграє ключову роль у розвитку агросектору в регіоні.

Головна тема розмови – продовольча безпека та боротьба з голодом у найбільш вразливих країнах.

«Уже зараз у регіоні спостерігається дефіцит продовольства, а в майбутньому він лише посилиться через зростання населення. Тому нам важливо вести прямий діалог із арабськими державами, адже українська агропродукція – це не просто торгівля, це стабільність і продовольча рівновага в регіоні», – наголосив Віталій Коваль.

Крім того, за словами Міністра агрополітики, є ще кілька точок дотику. Зокрема:

Досвід України в агросекторі, тваринництві, меліорації та зрошенні. Україна, зазначив Міністр, має технології, які можуть допомогти країнам AOAD покращити продуктивність у сільськогосподарській галузі. Наші партнери також зацікавлені у навчальних програмах для місцевих аграріїв.

Фінансові механізми для підтримки торгівлі. Віталій Коваль та Ібрагім Ель–Духейрі домовилися про взаємодію з міжнародними фінансовими організаціями в форматі, коли вони фінансують закупівлю української агропродукції для потребуючих допомоги арабських держав. Це, наголосив Міністр агрополітики, одночасно підтримує і Україну, і країни–реципієнти. Гарним прикладом цього вже стала ініціатива Президента України Володимира Зеленського «Grain from Ukraine».

Усунення бар’єрів у торгівлі. Сторони узгодили створення спільної робочої групи, яка аналізуватиме існуючі обмеження в торгівлі агропродукцією та поступово їх зніматиме.

«Україна – унікальна країна. Ми воюємо за свою свободу, але водночас допомагаємо іншим державам забезпечувати продовольчу безпеку та покращувати умови життя мільйонів людей», – резюмував Віталій Коваль.

За матеріалами Міністерства аграрної продукції та продовольства України.