У Франції у рамках Десятої щорічної зустрічі Цільової групи по технічно-економічних питаннях Конвенції про транскордонне забруднення повітря на великі відстані проведено дводенний семінар щодо впровадження найкращих доступних технологій та методів управління (НДТМ).
За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (WHO), щороку близько 7 мільйонів смертей на планеті пов’язані з впливом забрудненого повітря. Саме тому важливо впроваджувати заходи із запобігання та зменшення викидів шкідливих речовин.
У ЄС вже оновлено Директиву 2010/75/ЄС про промислові викиди, яка зобов’язує підприємства впроваджувати найкращі доступні технології та методи управління для боротьби із забрудненням. У рамках цього у жовтні запущено інформаційну онлайн-платформу Європейського інноваційного центру промислової трансформації та викидів (INCITE). Платформа збирає інформацію з усього світу про наявні інноваційні рішення, які мають екологічні переваги та є економічно ефективними, а також можуть бути включені в Севільський процес.
Нагадаємо, Севільський процес започаткований Європейською Комісією для оновлення екологічних норм та зменшення промислових викидів в повітря, воду та ґрунт. Представники влади та бізнесу європейських країн у рамках Севільського процесу постійно працюють над переглядом найкращих доступних технологій та методів управління, які далі європейська промисловість впроваджує у свої виробничі процеси.
Україна з прийняттям євроінтеграційного Закону «Про інтегроване запобігання та контроль промислового забруднення» також стежить за світовими тенденціями у цій сфері та працює над впровадженням кращих європейських практик.
За матеріалами Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України.