Міністерство енергетики України разом з місцевими органами влади та учасниками енергоринку активно працює над розвитком розподіленої генерації, яка є ключовим інструментом для балансування енергосистеми в умовах воєнного часу. Про це заявив заступник міністра енергетики України Микола Колісник під час круглого столу «Підвищення енергетичної стійкості громад: регуляторні та практичні аспекти впровадження розподіленої генерації в Україні».
«Для Міненерго розподілена генерація є одним із важливих інструментів стабілізації роботи енергосистеми саме на рівні локальних мереж і споживання для покриття попиту», – зазначив заступник міністра енергетики України Микола Колісник.
Для України, яка стикається з постійними обстрілами енергетичної інфраструктури, розподілена генерація стає «швидким і умовно простим технічним рішенням». Невеликі потужності можна встановити за відносно короткий час, а близькість об’єктів генерації до споживачів («коротке плече») забезпечує швидке постачання електроенергії.
Урядом ухвалено низку рішень, спрямованих на стимулювання розвитку розподіленої генерації. Держава запровадила фінансові інструменти для підтримки домогосподарств, ОСББ та бізнесу, а також скасувала мита на ввезення енергетичного обладнання.
«Перебуваючи в трьох площинах – політичній, регуляторній та технічній – Міненерго продовжує комунікацію з учасниками ринку і міжнародними партнерами, що дозволяє аналізувати ситуацію та розвивати ринок розподіленої генерації, який тільки зароджується», – підсумував Микола Колісник.
За матеріалами Міністерства енергетики України.